Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPierwsze szkolenie z cyklu „Wzmocnienie Struktur Mniejszości Niemieckiej” za nami!

W dniach 23-24 maja 2014 r. w Zakrzowie obyło się pierwsze  szkolenie z cyklu warsztatów nt.  „Wzmacnianie Struktur MN” organizowane przez Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej i partnerów projektu.

 

 

 

Hasłem przewodnim szkolenia była „ Aktywizacja struktur Mniejszości Niemieckiej a współpraca samorządowa na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim”  skierowanym dla członków MN, należących do zarządów DFK i osób zaangażowanych w działalność swojego koła.

W ramach szkolenia oprócz dwóch wystąpień ekspertów Pana dr. Norberta Honki nt. „Prawa samorządowego – procedury, działania, zadania samorządów na rzecz Mniejszości Niemieckiej i wypowiedzi Rafała Bartek nt. „Implementacji ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym na poziomie samorządowym, przedstawiciele kół DFK wzięli udział w pierwszym warsztacie, gdzie musieli się zmierzyć z zagadnieniem - Jak samorząd może wspierać organizacje Mniejszości Niemieckiej? Oczekiwania i wezwania, prowadzonym przez Andreę Halenka z Domu Współpracy Polsko – Niemieckiej.

Duże zainteresowanie wzbudził również całodniowy warsztat dr Tomasza Grzyba który
z perspektywy psychologa  społecznego wyjaśnił wiele procesów w społecznościach regionu, skutkujące określonym zachowaniem, reakcjami które występują podczas współpracy miedzy MN a samorządem na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

Zapraszamy do udziału w  kolejnych spotkaniach: (termin do wyboru)

II.   13-14 czerwca 2014 r. – Turawa (Hotel Zacisze ul. Biwakowa 2) – termin zgłoszenia do 9.06.2014 r 

III. 27-28 czerwca 2014r. – Opole (Hotel Mercure ul. Krakowska 57)- termin zgłoszenia do 23.06.2014

Liczba miejsc jest ograniczona.

Całościowy koszt na jednego uczestnika warsztatów wynosi 20 zł od osoby.

Opłaty należy dokonać przelewem na konto  02 1140 1788 0000 3324 9900 1001 z dopiskiem „Wzmacnianie Struktur MN” w terminie do trzech dni poprzedzających szkolenie (np. wybierając II. termin szkolenia czyli 13-14 czerwca opłata musi być dokonana do dnia 10 czerwca.).

 « wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej