Logo DWPN 1%

Konkurs
Dodaj do ulubionych13.06.2007 r. w siedzibie Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej w Opolu, przy ulicy 1 Maja 13/2 odbył się konkurs wiedzy o Niemczech pt.: "Niemcy dają się lubić - czyli wszystko lub prawie wszystko o Niemczech". W Konkursie wzięło udział 20 uczniów z opolskich szkół ponadgimnazjalnych.

Po dwuetapowych eliminacjach różnych szczebli, na które składały się pisemne testy, wytypowana została najlepsza dziesiątka uczniów. W wyrównanej walce, spośród dziesięciu najlepiej przygotowanych uczniów wyłoniono do Finału Klaudię Kurpierz z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu oraz Dawida Fanty i Tomasza Sowadę z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu.

Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Kurpierz, która w finale pokonała rywali, zdobywając cenne nagrody w postaci wielojęzycznego elektronicznego tłumacza oraz książek do nauki języka niemieckiego. Pozostała finałowa dwójka również otrzymała nagrody w postaci elektronicznych tłumaczy.

Organizatorem konkursu był Dom Współpracy Polsko  - Niemieckiej w Opolu. Konkurs zorganizowano przy finansowym wsparciu Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej z siedzibą w Warszawie.

 

 

Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej
Gefördert aus Mitteln der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej