Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychIII Konferencja Śląska nt.: Unia Europejska i jej nowe regiony


20 - 23 września br.
Zespół Turystyczno-Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny Caritas Diecezji Opolskiej, Kamień Śląski

Stosunki polsko-niemieckie nie są obecnie tak dobre, jak być powinny. Polskę z Niemcami łączy długa wspólna granica. Doświadczenia Szwecji i Danii pokazują, że rejony przygraniczne stają się najszybciej rozwijającymi się regionami. Dlaczego więc to, co możliwe jest w Danii i Szwecji, nie może się być możliwe w centrum Europy?

Ta właśnie perspektywa jako cel działania będzie głównym przedmiotem dyskusji podczas konferencji organizowanej wspólnie przez Aktionsgemeinschaft Soziale Marktwirtschaft we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce i Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Konferencja podzielona będzie na pięć bloków tematycznych:
UNIA EUROPEJSKA - TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ
WŁADZA I MORALNOŚĆ W UNII EUROPEJSKIEJ
REGIONY W DOBIE PRZEMIAN
BUDOWANIE MOSTÓW W EUROPIE
MŁODZIEŻ W EUROPIE

Głos w dyskusji zabiorą uznani specjaliści z poszczególnych dziedzin m.in.: dr Jiri Weigl, Szef Kancelarii Prezydenta Rep. Czeskiej V. Klausa; dr Stanisław Jałowiecki, poseł do Parlamentu Europejskiego; prof. dr Hans-Jürgen Wagener, Europejski Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą; Marek Zając, dziennikarz, Polskapresse, Warszawa; prof. dr Martin Cernohorsky, założyciel i rektor Uniwersytetu śląskiego w Opawie; Thomas Motak, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszeniowego mailem, faksem bądź pocztą.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 19 września.« wsteczKONTAKT
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej,

tel. 077 402 51 05,

fax: 077 402 51 15;

e-mail: haus-opole@haus.pl

DO POBRANIA

Program (pdf)

Formularz zgłoszeniowy (doc)