Logo DWPN 1%

"Heimat w muzeum"
Dodaj do ulubionych"Heimat w muzeum"
Polsko-niemiecka historia w muzeach lokalnych i regionalnych
część II

Termin: 5 - 7 października 2007 roku
Miejsce: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Rybnicka 27, Gliwice
Warsztat realizowany przez Academia Baltica we współpracy z

Instytutem Historii Uniwersytetu w Oldenburgu oraz Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Wraz z polityczną i gospodarczą transformacją w Polsce na byłych niemieckich ziemiach wschodnich powstawały liczne lokalne i regionalne muzea i inicjatywy mające na celu upamiętnienie i przedstawienie historii regionu oraz kulturę życia codziennego minionego okresu a także wnoszące wkład w zmianę nastawienia do niemieckiego dziedzictwa regionu. Podobne przesłanie towarzyszyło wielu różnorodnym inicjatywom podejmowanym w Niemczech. Jednak pomimo wspólnych obszarów działalności i zainteresowań niewiele jest przykładów owocnej współpracy pomiędzy polskimi i niemieckimi muzeami regionalnymi. Projekt "Heimat w muzeum" stanowi odpowiedź na potrzebę zacieśnienia współpracy w tym zakresie i będzie dobrą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy ekspertami i przedstawicielami muzeów regionalnych z Polski i Niemiec.

"Heimat w muzeum" to cykl spotkań i warsztatów umożliwiający wymianę doświadczeń, poglądów i planów działania muzeów regionalnych mający na celu profesjonalizację ich działalności oraz zintensyfikowanie działań na rzecz zacieśnienia polsko-niemieckiej współpracy. Dodatkowo projekt daje uczestnikom możliwość zaprezentowania własnych inicjatyw, wystaw i zbiorów. Do udziału w projekcie zapraszamy pracowników i przedstawicieli muzeów regionalnych, wystawców, pedagogów, historyków oraz wszystkich tych, którzy interesują się dziejami małej ojczyzny.

Warunki uczestnictwa: koszt uczestnictwa dla osób z Polski wynosi 30 Euro. Cena obejmuje koszty noclegu, wyżywienia oraz udziału. Udział w seminarium jest bezpłatny dla osób, które nie korzystają z zakwaterowania w Gliwicach. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 września 2007 r.« wsteczKONTAKT
Academia Baltica:

tel. +49451396940, fax +494513969425,

e-mail: office@academiabaltica.de

lub Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej:

Marzena Karch, menedżerka projektu,

tel. 032 2324902, fax: 032 2324901,

e-mail: marzena.karch@haus.pl

DO POBRANIA

Program