Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDni Otwartych Drzwi Mniejszości Niemieckiej w Polsce


Gość specjalny naszej imprezy, Steffen Möller, żartował ze sceny, iż: "sam należy do mniejszości niemieckiej- tyle że w Warszawie". Żart ten jest dowodem na to, iż cel organizatorów: Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych oraz Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej został osiągnięty. Chodziło nam bowiem o to, aby w miłej, nieskrępowanej atmosferze spotkała się ze sobą polska większość i niemiecka mniejszość.

Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne, chóry mniejszości niemieckiej, odbywały się konkursy z nagrodami, pokazy filmów o mniejszości niemieckiej. Gwoździem programu był Steffen Möller, najbardziej popularny Niemiec w Polsce.

Na stoiskach promocyjnych prezentowały się instytucje i organizacje mniejszości niemieckiej z całej Polski, wieczorem odbył się pokaz filmu "Good Bye Lenin".

W poniedziałek, 24 września 2007 r., na cały dzień instytucje i organizacje mniejszości niemieckiej w Opolu otworzyły swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych. Podsumowaniem dwudniowej imprezy była wieczorna prezentacja sztuki "Zasypani" Teatru Eko Studio.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu "Dni Otwartych Drzwi Mniejszości Niemieckiej w Polsce". Mamy nadzieję, iż impreza ta stanie się cyklicznym, corocznym wydarzeniem kulturalnym na mapie Opola. Miasta, którego bogata ale i trudna historia przypomina o tym, żeby drzwi zostawić zawsze uchylone....

 

Kontakt i bliższe informacje o projekcie:

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole,
tel.: (077) 40 25 105,
faks: (077) 40 25 115,

Danuta Proks e-mail: danuta.proks@haus.pl
Beata Woźniak e-mail: beata.wozniak@haus.pl

 

 

Organizatorzy:   

Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

 

Patronat honorowy nad "Dniami Otwartych Drzwi Mniejszości Niemieckiej w Polsce" sprawuje Ryszard Zembaczyński, Prezydent Miasta Opola

Projekt finansowany ze środków Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu oraz dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 « wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej