Logo DWPN 1%

Eichendorff neu lesen
Dodaj do ulubionychDom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Instytutem Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz z Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im Eichendorffa w Łubowicach zorganizował międzynarodową konferencję pt. Eichendorff neu lesen (Eichendorff czytany dziś). Konferencja odbyła się w dniach 4-7.10. br. w Łubowicach.

Konferencja przygotowana została w związku z przypadającą na ten rok 150. rocznicą śmierci wybitnej postaci epoki romantyzmu - Josepha von Eichendorffa. Udział w konferencji wzięli profesorowie z Niemiec, Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych i z Polski. Miejscem obrad stało się Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach, zaś czas konferencji podzielony został każdego dnia na część plenarną oraz sekcje, w których rozważane były kwestie związane z m.in. z aktualną recepcją dzieł, analizami i oddziaływaniem twórczości Eichendorffa. 

To międzynarodowe spotkanie stanowiło okazję do dyskusji nad twórczością Josepha von Eichendorffa oraz aktualnym przesłaniem jego zróżnicowanych gatunkowo tekstów. Ponadto poruszone zostały kwestie recepcji dzieł pisarza w Polsce oraz problemy związane z tłumaczeniem jego tekstów na język polski. W programie konferencji znalazła się także wycieczka, podczas której odwiedzone zostały miejsca pamięci związane z Josephem von Eichendorffem.

 

Zrealizowano z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 


Instytut Filologii Germańskiej,Uniwersytet Śląski, Katowice

 

 

 


Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkańim. Eichendorffa, Łubowice« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej