Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSeminarium nt. "Możliwości pozyskiwania środków w ramach europejskich programów z zakresu kultury i edukacji przeznaczonych dla mniejszości niemieckiej"


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Instytut Goethego w Krakowie zapraszają do uczestnictwa w seminarium dla przedstawicieli organizacji mniejszości niemieckiej oraz instytucji zajmujących się projektami kulturalnymi i edukacyjnymi dla mniejszości niemieckiej w Polsce. Seminarium odbędzie się w dniach 16-17 listopada br. w gliwickiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej (ul. Rybnicka 27).

Tematem seminarium będą możliwości pozyskiwania środków w ramach europejskich programów z zakresu kultury i edukacji przeznaczonych dla mniejszości niemieckiej. Punktem wyjścia dla dyskusji o przyszłości mniejszości niemieckiej oraz o przyszłej formie wsparcia z niemieckich, polskich (ustawa o mniejszościach narodowych i etnicznych w Polsce) i europejskich funduszy stanie się podsumowanie dotychczasowego wsparcia dla mniejszości niemieckiej.

Seminarium poświęcone będzie nowym perspektywom, kryteriom i procedurom zdobywania środków, omówione zostaną także środki pomocowe UE w kontekście danych warunków ramowych (działania, stan przygotowań, etc.).

Program

KONTAKT: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Dział Programów Kulturalnych (E. Więcek, K. Sekuła, K. Zawada). Szczegółowe informacje: Helena Maier, menedżerka ds. kultury ifa w DWPN, tel. (0-32) 232 49 02 wew. 207, fax (0-32) 232 49 01, e-mail: helena.maier@haus.pl

 

Organizatorzy: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej Instytut Goethego w Krakowie« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej