Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychCykl szkoleń w celu wzmocnienia struktur mniejszości niemieckiej w Polsce


2007 rok to czas wyborów do wszystkich szczebli struktur mniejszości niemieckiej w Polsce. Wybierani są członkowie zarządów, komisji rewizyjnych, a także delegaci do zarządów gminnych i powiatowych. Na Walnym Zgromadzeniu Delegatów Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, w dniu 28 kwietnia br., wybrano nowy Zarząd TSKN oraz nową Komisję Rewizyjną.

Sprawna działalność zarządów wszystkich struktur jest warunkiem pomyślności ich funkcjonowania. Koniecznym jest więc umożliwienie angażującym się społecznie, aktywnym osobom, udziału w szkoleniach, które pomogą im pogłębić wiedzę potrzebną do efektywnej pracy. Stąd Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej organizuje cykl szkoleń w celu wzmocnienia struktur mniejszości niemieckiej w Polsce, który adresowany jest do członków nowo wybranych zarządów, komisji rewizyjnych oraz delegatów z szeregów mniejszości niemieckiej w Polsce.

Nasze szkolenia mają przybliżyć uczestnikom zagadnienia, które pozwolą jeszcze sprawniej i bardziej efektywnie funkcjonować kołom DFK w terenie. Są one również okazją do zapoznania się z zasadami współpracy z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim i w pozostałych regionach Polski. Uczestnicy naszych szkoleń mają okazję zapoznać się z możliwościami uzyskania funduszy na projekty kulturalne i społeczne.

W dniach 12-13 maja odbyło się w Turawie pierwsze szkolenie z tego cyklu dla przedstawicieli powiatu kluczborskiego. Następne szkolenia przeprowadzane będą w terminach: 23-24 czerwca w Jarnołtówku, 30 czerwca-1 lipca w Kamieniu Śląskim, 7-8 lipca w Jarnołtówku, 14-15 lipca w Kamieniu Śląskim oraz 11-12 sierpnia w Niwkach.

W województwach śląskim, dolnośląskim oraz warmińsko-mazurskim szkolenia odbędą się w drugiej połowie 2007 roku.

Kontakt i bliższe informacje o szkoleniach: p. Beata Woźniak, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu, u. 1 Maja 13/2, 45-068 Opole, tel.: (077) 402 51 05, fax. (077) 402 51 15,e-mail: beata.wozniak@haus.pl« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej