Logo DWPN 1%

"Quo vadis, Europo?"
Dodaj do ulubionychDebata z cyklu "Quo vadis, Europo?"

Traktat Reformujący Unię Europejską
13 grudnia 2007 roku, godz. 11.00
Akademia Ekonomiczna w Katowicach, ul. Bogucicka 14a, budynek F, sala 233

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Centrum Badań i Studiów Europejskich Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej organizuje czwartą i zarazem ostatnią w tym roku debatę z cyklu "Quo vadis, Europo?".

Debata, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, poświęcona będzie Traktatowi Reformującemu Unię Europejską.

Debaty z cyklu "Quo vadis, Europo?" już od trzech lat są dobrą okazją dla mieszkanek i mieszkańców regionu do spotkania z osobistościami z polskiego i niemieckiego świata nauki i polityki związanego z Unią Europejską i porozmawiania na tematy dotykające najbardziej aktualnych problemów politycznych, społecznych i gospodarczych, a w tym przede wszystkim spraw i wyzwań dotyczących Unii Europejskiej, miejsca i roli Polski oraz Niemiec w jej strukturach oraz stosunków polsko-niemieckich w ramach członkostwa w Unii Europejskiej.

Grudniowa debata, jak zwykle poruszać będzie aktualne tematy związane z Unią Europejską, rolą Polski i Niemiec w Europie oraz stosunkami polsko-niemieckimi na arenie europejskiej. Tym razem dyskutować będziemy o Traktacie Reformującym Unię Europejską, a dokładnie rzecz biorąc - o roli, jaką odegrała Polska w przyjęciu Traktatu oraz płynących z tego faktu korzyściach dla Polski i Polaków. Debata będzie miała na celu ocenę polskich negocjacji i polityki polskiego rządu odnośnie Traktatu oraz wymianę opinii o tym, jak polskie stanowisko postrzegane było przez polityków i dziennikarzy innych krajów Unii Europejskiej. Pochylimy się także nad tym, co udało się Polsce dzięki Traktatowi osiągnąć i co postanowienia Traktatu zmienią w życiu przeciętnego Polaka.

W debacie udział wezmą:

  • dr hab. Florian Kuźnik, prof. AE, rektor Akademii Ekonomicznej w Katowicach (moderacja),
  • dr Gerhard Gnauck, korespondent "Die Welt" w Polsce,
  • Dominik Hierlemann, ekspert ds. Unii Europejskiej Fundacji Bertelsmanna,
  • Andrzej Gałażewski, poseł na Sejm RP,
  • prof. Ryszard M. Małajny, kierownik Katedry Porównawczego Prawa Konstytucyjnego i Doktryn Politycznych oraz Prawnych, Uniwersytet Śląski,
  • prof. Marek Pliszkiewicz, dyrektor Centrum Badań i Studiów Europejskich, AE Katowice.

W związku z ograniczoną ilością miejsc prosimy o potwierdzenie lub zgłoszenie chęci uczestnictwa do dnia 11 grudnia br. drogą mailową lub telefonicznie.

Zgłoszenia: Anna Antoniak-Tannenberg, szefowa programów europejskich, tel. 032 2324902 wew. 222, fax: 032 2324902, e-mail: anna.antoniak@haus.pl

 

Współorganizator:


Akademia Ekonomiczna w Katowicach

Partner:


Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej
Gefördert aus Mitteln der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej