Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych"Problemy migracji i zmian w strukturze wiekowej społeczeństw z perspektywy regionalnej. Doświadczenia województw śląskiego i opolskiego oraz Północnej Nadrenii-Westfalii"


10 grudnia 2007 roku, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Rybnicka 27, Gliwice

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera organizuje polsko-niemiecką konferencję pt. "Problemy migracji i zmian w strukturze wiekowej społeczeństw z perspektywy regionalnej. Doświadczenia województw śląskiego i opolskiego oraz Północnej Nadrenii-Westfalii", która rozpocznie się 10 grudnia o godz. 10.00 w gliwickiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Konferencja jest współfinansowana przez Kancelarię Kraju Związkowego Północnej Nadrenii-Westfalii.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w tym międzynarodowym spotkaniu.

Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń odnośnie zmian demograficznych zachodzących w województwach śląskim i opolskim oraz Północnej Nadrenii-Westfalii, a także zapoznanie się z polskimi i niemieckimi instrumentami polityki komunalnej, które w założeniu mają przeciwdziałać zmianom demograficznym lub ich negatywnym skutkom. Nie bez znaczenia w kontekście tematyki konferencji będą również kompetencje polskich i niemieckich władz samorządowych w podejmowaniu wyzwań związanych z migracją oraz starzeniem się społeczeństw lokalnych, a także przykłady i inicjatywy efektywnej współpracy gmin i powiatów - czy to na polskim, czy na niemieckim gruncie - w tych problematycznych obszarach.

Podczas konferencji głos zabiorą m.in.: dr Christof Eichert, Ministerstwo ds. Pokoleń, Rodziny, Kobiet i Integracji Kraju Związkowego Północnej Nadrenii-Westfalii; Ercan Telli, Rada ds. Migracji Miasta Oberhausen; Almuth Fricke, European Network for Age&Culture, Instytut Kształcenia i Kultury; Sebastian Wladarz, członek Rady Miasta Ratingen, Poseł okręgu Mettman; prof. dr hab. Lucyna Frąckiewicz, Akademia Ekonomiczna w Katowicach; Józef Kotyś, Wicemarszałek Województwa Opolskiego; dr hab. Romuald Jończy, prof. AE, Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu; dr Maciej Duszczyk, Uniwersytet Warszawski.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o pisemne (fax, e-mail) lub telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa do dnia 7 grudnia br. Zgłoszenia: Anna Antoniak-Tannenberg, szefowa programów europejskich, tel. 032 2324902 wew. 222, fax: 032 2324901, e-mail: anna.antoniak@haus.pl

Konferencja będzie tłumaczona symultanicznie.

 

program konferencji

formularz zgłoszeniowy

 

Współorganizator:


Fundacja Konrada Adenauera
www.kas.pl

 

Patroni:


BEZROBOCIE.org.pl


Radio CCM

 

Partner:


Projekt
współfinansowany ze środków Kancelarii Kraju Związkowego Północnej
Nadrenii-Westfalii« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej