Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych"Czy to było wyzwolenie? Rok 1945. Fakty i dokumenty."


Zapraszamy na spotkania w ramach nowego cyklu:

"Górny Śląsk - świat najmniejszy"

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, kontynuując współpracę z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, przygotował dla swoich odbiorców nowy cykl imprez kulturalnych, który stanowić będzie forum dyskusji o historii, polityce i kulturze regionu. Gośćmi spotkań będą eksperci w dziedzinie zagadnień Górnego Śląska, historycy, architekci, pisarze i ludzie filmu. W centrum dyskusji znajdą się historia, polityka, górnośląska architektura i kultura w kontekście regionalnego krajobrazu kulturowego. Szczególną wagę przypisujemy podejmowaniu tych tematów historii regionalnej, które w dyskusji publicznej nie zostały dotychczas w sposób wyczerpujący omówione.

Na pierwsze z dwóch tegorocznych spotkań tego cyklu: "Czy to było wyzwolenie? Rok 1945. Fakty i dokumenty" zapraszamy już 29 stycznia br. o godz. 18.30 do Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Historycznym wydarzeniom 1945 roku, ich wpływowi na losy niemieckich i polskich Górnoślązaków oraz przesiedlonych na Górny Śląsk mieszkańców terenów wschodnich i Polski centralnej, wzajemnemu oddziaływaniu zainicjowanych ówcześnie procesów politycznych, społecznych, kulturowych, etnicznych i religijnych poświęcony będzie film "Końca wojny nie było" oraz późniejsza debata, w której udział wezmą reżyser filmu Wojciech Sarnowicz, współautor scenariusza Krzysztof Karwat oraz prof. Zygmunt Woźniczka. Gościem specjalnym będzie Halina Holas-Idziakowa.

Partner projektu: Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu


Bilety w cenie 8 zł oraz rezerwacje:

Kasa Teatru Rozrywki w Chorzowie, ul. Konopnickiej 1,
tel. 032 346 19 34

Kontakt i dalsze informacje: Katarzyna Sekuła, Dom Współpracy Polsko- Niemieckiej, ul. Rybnicka 27, 44-100 Gliwice, tel. (0-32) 232 49 02 wew. 105, fax (0-32) 232 49 01 e-mail: katarzyna.sekula@haus.pl« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej