Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSeminarium nt. "Corporate Social Responsibility szansą dla Górnego Śląska"


logo

 

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza do udziału w seminarium nt. "Corporate Social Responsibility szansą dla Górnego Śląska", które odbędzie się 3 marca br. w Gliwicach.

Otwarte seminarium, adresowane do społeczności lokalnej oraz przedstawicielek i przedstawicieli wszystkich sektorów życia społeczno-gospodarczego, stanowi jednocześnie uroczystą inaugurację projektu "Śląska Akademia CSR". Jest to pierwsze kompleksowe przedsięwzięcie edukacyjne poświęcone koncepcji Corporate Social Responsibility (Społeczna Odpowiedzialność Przedsiębiorstw), realizowane na Górnym Śląsku. Partnerami merytorycznymi projektu są: Fundacja CentrumCSR.PL oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach.

Projekt "Śląska Akademia CSR" Projekt jest cyklem seminariów i szkoleń, wyposażających jego uczestniczki i uczestników zarówno w wiedzę teoretyczną dotyczącą problematyki CSR oraz różnych obszarów wchodzących w jej skład, jak i praktyczne umiejętności przydatne w aktywności w życiu społecznym i zawodowym - zarządzanie projektami czy sztuka retoryki. Projekt adresowany jest do studentek/-ów i absolwentek/-ów uczelni wyższych, mających za sobą pierwsze doświadczenia w zakresie działalności społecznej, zainteresowanych problematyką CSR i widzących w nim szansę rozwoju zarówno dla siebie, jak i swego regionu. Akademia, trwająca od marca do czerwca 2007 roku, stanowi bezpośrednią kontynuację "Akademii Młodych Liderek i Liderów", projektu od czterech lat realizowanego przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundację im. Friedricha Eberta.

Seminarium nt. "Corporate Social Responsibility szansą dla Górnego Śląska"Seminarium inauguracyjne podzielone jest na dwie części: otwarty panel dyskusyjny nt. "Dlaczego i w jaki sposób promować CSR na Górnym Śląsku?" i wystąpienia zaproszonych przedstawicielek/li biznesu poświęcone popularyzowaniu pozytywnych przykładów wdrażania idei CSR - "CSR w strategii przedsiębiorstw Górnego Śląska - prezentacja przykładów dobrych praktyk". W seminarium wezmą udział także reprezentanci/tki partnerów projektu. Szczegółowy program znajdą Państwo poniżej.Partnerami seminarium są: Fundacja im. Friedricha Eberta oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Seminarium rozpocznie się 3 marca br. (sobota) o godz. 10:00 w gliwickiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Rybnicka 27.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane udziałem w seminarium, ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o telefoniczne lub pisemne potwierdzenie uczestnictwa« wsteczKONTAKT
Iwona Ignasiak, asystentka projektu,

tel. (32) 232 49 02 wew. 120,

e-mail: mlodziez@haus.pl

DO POBRANIA
 

go Formularz zgłoszeniowy

go Program seminarium

 

PARTNERZY

Partnerzy merytoryczni projektu:

Fundacja CentrumCSR.PL

Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach

 

Projekt realizowany jest dzięki finansowemu wsparciu:

Fundacji im. Friedricha Eberta

Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej