Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych"LATA DWUDZIESTE, LATA TRZYDZIESTE. Opowieść o domach i ulicach"


Zapraszamy na spotkania w ramach nowego cyklu:"Górny Śląsk - świat najmniejszy"

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, kontynuując współpracę z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, przygotował nowy cykl imprez kulturalnych, który stanowi forum dyskusji o historii, polityce i kulturze regionu. Gośćmi spotkań są eksperci w dziedzinie zagadnień Górnego Śląska, historycy, architekci, pisarze i ludzie filmu. W centrum dyskusji znajdują się historia, polityka, górnośląska architektura i kultura w kontekście regionalnego krajobrazu kulturowego. Szczególną wagę przypisujemy podejmowaniu tych tematów historii regionalnej, które w dyskusji publicznej nie zostały dotychczas w sposób wyczerpujący omówione.

Na ostatnie z tegorocznych spotkań tego cyklu: "LATA DWUDZIESTE, LATA TRZYDZIESTE. Opowieść o domach i ulicach" zapraszamy 5 marca br. o godz. 18.30 do Teatru Rozrywki w Chorzowie.

O swoistej rywalizacji między polskimi i niemieckimi architektami po roku 1922 na Górnym Śląsku, której skutkiem była eksplozja nowatorskich pomysłów i realizacji w polskich Katowicach czy Chorzowie, niemieckich Gliwicach czy Zabrzu, o polsko-niemieckich antagonizmach i wzajemnych inspiracjach opowie film "Dwugłowy smok" autorstwa Jadwigi Kocur. Późniejsza debata, w której udział wezmą Jadwiga Kocur (autorka filmu), dr hab. Irma Kozina (historyk sztuki z UŚ) i dr inż. arch. Henryk Mercik (konserwator zabytków), poświęcona będzie zmianom w architekturze Górnego Śląska po 1922 r. oraz wpływowi polityki na kształtowanie przestrzeni, w której żyjemy.

Partner projektu: Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we WrocławiuBilety w cenie 8 zł oraz rezerwacje: Kasa Teatru Rozrywki w Chorzowie, ul. Konopnickiej 1, tel.0 32 346 19 34

Kontakt i dalsze informacje: Katarzyna Sekuła, Dom Współpracy Polsko- Niemieckiej, ul. Rybnicka 27, 44-100 Gliwice, tel. (0-32) 232 49 02 wew. 105, fax (0-32) 232 49 01 e-mail: katarzyna.sekula@haus.pl

`« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej