Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkanie dyskusyjne poświęcone zarządzaniu obszarami metropolitalnymi oraz współpracy Województwa Śląskiego i Północnej Nadrenii-Westfalii w tej dziedzinie


Forum Przyszłości "Górny Śląsk 2015"

Zarządzanie obszarami metropolitalnymi
Współpraca województwa śląskiego i Północnej Nadrenii-Westfalii
w kontekście przyszłości obszarów metropolitalnych

29 maja (wtorek) 2007 roku
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Gliwice, ul. Rybnicka 27

Sprawa rozwoju regionu w kontekście koncepcji metropolitarnych ma znaczenie nie tylko regionalne. Stąd Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Śląski Związek Gmin i Powiatów oraz Fundacja Konrada Adenauera serdecznie zapraszają przedstawicieli samorządów do udziału w spotkaniu dyskusyjnym dotyczącym zarządzania obszarami metropolitalnymi oraz współpracy województwa śląskiego i Północnej Nadrenii-Westfalii w tej dziedzinie. Spotkanie finansowane jest ze środków Fundacji Konrada Adenauera w ramach projektu Forum Przyszłości "Górny Śląsk 2015".

W spotkaniu tym ze strony niemieckiego regionu partnerskiego województwa śląskiego uczestniczyć będą m.in.: Michael Mertes, Sekretarz Stanu w Ministerstwie ds. Federalnych i Europejskich Kraju Związkowego Północnej Nadrenii-Westfalii oraz Heinz-Dieter Klink, Dyrektor Regionalverband Ruhr. W dyskusji wezmą udział również Tomasz Pietrzykowski, Wojewoda Śląski i zarazem jeden z inicjatorów projektu ustawy o obszarach metropolitalnych w Polsce, Sławomir Kowalski, Wicemarszałek Województwa Śląskiego, a także prezydenci i przedstawiciele samorządów.

Spotkanie będzie dobrą okazją do dyskusji na temat przyszłości obszarów metropolitalnych oraz wymiany informacji i doświadczeń z zakresu funkcjonowania Metropolii Zagłębia Ruhry w Północnej Nadrenii-Westfalii. Zaproszeni goście dyskutować będą również o możliwościach zacieśnienia współpracy partnerskich regionów w kontekście przyszłości obszarów metropolitalnych.

Spotkanie rozpocznie się 29 maja br. o godz. 9.30 w gliwickiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Rybnicka 27. Program spotkania« wsteczKONTAKT
Śląski Związek Gmin i Powiatów:

Monika Lebek, Specjalista ds. wspierania rozwoju gospodarczego i promocji,

tel.: 032 2511021, 032 6090366,

fax: 032 2510985,
e-mail: mlebek@silesia.org.pl.
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej:

Marzena Karch, menedżerka projektu,

tel. 032 2324902,

fax: 032 2324901,

e-mail: marzena.karch@haus.pl

PARTNERZY
Śląski Związek Gmin i Powiatów

Fundacja Konrada Adenauera