Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychHurraaaa, Janosch znów na wiosnę przyjedzie do DOMU!


Urodzony w Zabrzu Horst Eckert, znany na całym świecie jako JANOSCH - autor i ilustrator książek dla dzieci oraz powieści dla dorosłych - odwiedzi w dniach 30 maja - 2 czerwca2007r. Górny Śląsk i Kraków. Po niezwykle udanej wizycie sprzed dwóch lat, miłośnicy janoschowej twórczości raz jeszcze będą mieli okazję spotkać się z autorem takich bestsellerów, jak "Ach, jak cudowna jest Panama" czy "Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny".

Horsta Eckerta do Polski zaprosił Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, współorganizatorem projektu jest Urząd Miejski w Zabrzu, a partnerami są: Gazeta Wyborcza, Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach, Gmina Strzelce Opolskie, DFK Strzelce Opolskie, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Opolu, Instytut Goethego w Krakowie. Cykl imprez z Janoschem realizowany jest w ramach projektu "Aneks Kulturalny" przy wsparciu finansowym Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, TVP KULTURA, TVP 3 Katowice.

Janosch podczas swej wizyty weźmie udział w spotkaniach autorskich w Gliwicach, Katowicach, Opolu, Strzelcach Opolskich i w Krakowie. Nasz Gość zapowiedział także swe uczestnictwo w uroczystości nadania Przedszkolu nr 28 w Zabrzu imienia 'Janoscha', zaś na pikniku w ogrodzie przedszkolnym będzie podpisywał książki. Ponadto spotka się w Katowicach z laureatami i nominowanymi do Nagrody im. Janoscha "Cegła z Gazety", przyznawanej za szczególne zasługi dla Śląska przez katowicką redakcję Gazety Wyborczej. Szczególnie ciekawie zapowiada się rozmowa Janoscha z Kazimierzem Kutzem, która będzie miała miejsce w gliwickiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Wszystkich, którzy nie widzieli jeszcze spektaklu "Cholonek" wg Janoscha, którego współproducentem jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, zapraszamy na najbliższe pokazy spektaklu. Podczas poprzedniej wizyty przedstawienie oglądał sam Janosch - i "ogromnie" mu się podobało!

Szczegółowy PROGRAM zbliżającej się wizyty Janoscha w Polsce.


Prosimy nie zapomnieć o tym, iż warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze (do 28 maja br.) potwierdzenie uczestnictwa w wybranych przez Państwa imprezach!

Formularz potwierdzenia uczestnictwa

KONTAKT:
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Dział Programów Kulturalnych: Elżbieta Więcek, Katarzyna Sekuła, Ksymena Zawada, ul. Rybnicka 27, 44-100 Gliwice, tel. (032) 232 49 02,
fax (0-32) 232 49 01; Szczegółowe informacje: Katarzyna Sekuła,
tel. (0-32) 232 49 02 wew.105, e-mail: katarzyna.sekula@haus.pl

 

 

 

j 

ORGANIZATORZY:

dwpn
um
Urząd Miejski w
Zabrzu
 

 

PARTNERZY PROJEKTU:

l
l
l
l
DFK Strzelce
Opolskie
Konsulat Generalny
l

 

PATRONAT MEDIALNY :

gw


« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej