Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychJuż we wtorek 22 lipca 2014r. rusza projekt: „LOGOGRAFOWIE. Odra – przepływ idei.


„LOGOGRAFOWIE” to cykliczny projekt Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu polegający na współpracy artystycznej między twórcami z różnych części Europy a lokalnym środowiskiem Opolszczyzny. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej jest partnerem tegorocznej edycji projektu.

 

 

 

 

LOGOGRAFOWIE. Odra – przepływ idei.

23 lipca 2014r. – 7 sierpnia 2014r.

Wernisaż: 7 sierpnia 2014r.

Artyści:

Lena Buhrmann (Hamburg)

Anton Matzke (Berlin)

Anna Marcinkowska (Opole)

Carolina Redondo (Kolonia)

Ewa Sadowska (Lewin Brzeski)


Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu wraz z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza artystów z kraju i zagranicy do wspólnej pracy, której celem będzie uchwycenie opolskiego genius loci, ze szczególnym uwzględnieniem przepływającej przez serce miasta rzeki – Odry. W celu jej bliższego poznania i zrozumienia jej charakteru uczestnicy projektu odbędą podróż rzeką z Frankfurtu nad Odrą do Opola.

W ten sposób Odra stanie się nie tylko tematem, inspiracją do działań „współczesnych logografów”, ale także miejscem aktywności twórczej, przestrzenią swobodnego przepływu idei między uczestnikami i odbiorcami projektu. Po przycumowaniu do opolskiego brzegu artyści podzielą się wrażeniami z podróży, wchodząc w interakcje z lokalną społecznością w trakcie różnego rodzaju akcji i interwencji na terenie miasta. Odwołując się do etosu pracy starożytnych logografów, artyści będą budować współczesną legendę Odry, tworząc sytuacje, w których mieszkańcy miasta będą mogli dzielić się swoimi historiami, opowieściami o tej rzece.

Podsumowaniem projektu będzie wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Artyści wypowiedzą się za pomocą współczesnych narzędzi sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem tych o charakterze dokumentarnym (fotografia, wideo, audio etc.). Będzie to prezentacja ukazująca efekty działań artystycznych rezydentów z Niemiec i Polski. Celem projektu jest intensyfikacja współpracy polsko-niemieckiej oraz transfer idei kulturowych, naukowych oraz działań na rzecz transnarodowego dziedzictwa kulturowego.« wsteczKONTAKT
Patrycja Wiencek-Baron

tel. 77 402 51 05

fax. 77 402 51 15

e-mail: patrycja.wiencek@haus.pl

PARTNERZY

Organizatorzy:

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej

Finansowanie: