Logo DWPN 1%

"Piosenka nie zna granic"
Dodaj do ulubionych10 czerwca 2007 roku o godz. 15.00 w sali koncertowej Gliwickiego Teatru Muzycznego oraz o godz. 19.00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert z okazji prezydencji Niemiec w Unii Europejskiej. Wykonawcami koncertu będą znani muzycy z Niemiec:
.     Toby z Monachium;
.     dziecięca gwiazda - Marcel;
.     Sandra Weiss - laureatka Grand Prix der Volksmusik
.     oraz zespół Echo Prószkowa ze Śląska.

Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na otwarty koncert będący okazją do uczczenia zakończenia półrocznej prezydencji Niemiec w Unii Europejskiej. Patronat honorowy nad projektem objęli Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec dr Helmut Schöps oraz Przewodniczący Związku Mniejszości Niemieckiej Henryk Kroll. Projekt uzyskał wsparcie Marszałka Województwa Opolskiego Józefa Sebesty.

Prezydencja Niemiec w Unii Europejskiej stała się okazją do bardzo intensywnych rozmów na temat przyszłości również relacji polsko-niemieckich w kontekście zjednoczonej Europy. Na pierwszy plan rozmów wysunęły się oczywiście najbardziej aktualne kwestie natury ekonomicznej i politycznej, jednak wśród priorytetów Niemiec - w ramach jej prezydenci - znalazła się również kultura, zaś w szczególności takie aspekty jak polityka kulturalna UE jako uzupełnienie polityki narodowej poszczególnych państw członkowskich, wspieranie wspólnej tożsamości, jak również wzmocnienie kultury w Europie. Górny Śląsk, jako region o ściśle europejskiej historii i bogactwie wielokulturowości, jest znakomitym przykładem na to, jak idee wielokulturowości i jedności europejskiej potrafią ze sobą współistnieć nie wykluczając się wzajemnie. Koncert przedstawicieli popularnej, współczesnej muzyki niemieckiej będzie okazję do pogłębiania procesu porozumienia i polsko-niemieckiego dialogu.

WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

KONTAKT: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Dział Programów Kulturalnych: Elżbieta Więcek, Katarzyna Sekuła, Ksymena Zawada. Szczegółowe informacje: tel. /032/ 232 49 02 wew 224, fax /032/ 232 49 01, e-mail: ksymena.zawada@haus.pl« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej