Logo DWPN 1%


Biblioteka polsko-niemiecka
Dodaj do ulubionychZapraszamy do odwiedzania Biblioteki Polsko-Niemieckiej Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, która została użyczona Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i tym samym dołączyła do jej zbiorów bibliotecznych (ul. Bojkowska 35A, budynek nr 3 na terenie Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice).
  • Fascynujesz się historią Górnego Śląska?
  • Pragniesz wniknąć w wielokulturową specyfikę regionu?
  • Interesujesz się zagadnieniami stosunków polsko-niemieckich?
  • Chcesz wiedzieć co to Unia Europejska i jakimi rządzi się prawami?
Jeżeli TAK, to koniecznie odwiedź Bibliotekę Polsko-Niemiecką prowadzoną w ramach Biblioteki GWSP!

Aktualne godziny otwarcia biblioteki dostępne są na stronie www.gwsp.eu


Kontakt:
dr Olimpia Gogolin
tel. 32 461 21 37
e-mail:
dyrektor_biblioteki@gwsp.gliwice.pl

W 2006 roku rozpoczęły się prace mające na celu rozbudowanie zbiorów, jak również usprawnienie działania Biblioteki Polsko-Niemieckiej. Naszym celem było nie tylko powiększenie gromadzonego księgozbioru (o tematyce polsko-niemieckiej, regionalnej oraz europejskiej) i zastosowanie technologii usprawniających działanie biblioteki, ale przede wszystkim zainteresowanie szerokiego grona odbiorców tematyką przeszłości, teraźniejszości i przyszłości stosunków polsko-niemieckich, specyfiką wielokulturowości Górnego Śląska oraz tradycjami splatającymi się w historii tego regionu i losach jego mieszkańców.

Od 1 grudnia 2009 r. zapraszamy czytelników do biblioteki i czytelni Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości, która się mieści na parterze w budynku nr 3, przy ul. Bojkowskiej 37 (Nowe Gliwice). Będzie tam dostępny cały nasz księgozbiór.

Kaucja zwrotna za wypożyczenie książki z naszego księgozbioru wynosi 10 zł.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Instytutu Goethego mogliśmy uzupełnić biblioteczne zbiory o kolejne publikacje, których tematyka związana jest z historią i kulturą regionu, a także szeroko pojętymi stosunkami polsko-niemieckimi (tak w aspekcie historycznym, jak i współczesnym).

Dostępne w Bibliotece książki są przyporządkowane do poszczególnych działów tematycznych - wśród nich znajdują się m.in. działy: Historia, Region, Polityka, Gospodarka, Unia Europejska, Społeczeństwo. Wśród zgromadzonych publikacji znajdują się także książki w języku niemieckim, angielskim i czeskim.

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z wykazem zgromadzonych wydawnictw:

Wykaz zgromadzonych wydawnictw (xls)


NEWSLETTER


HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej
NASI PARTNERZY
Auswartiges Amt Bundesministerium des Innen Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i  Administracji VDG Friedrich Ebert Stiftung Konrad Adenauer Stiftung
IFA FWPN Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego Samorząd Miasta Gliwice
Goethe Institut Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na śląsku Opolskim Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców województwa Śląskiego